Łowisko Okowita

Łowisko Okowita

Dęblin, ul. Spacerowa 22

Akwen o powierzchni około 0,2 ha i średniej głębokości 2 m zasilany wodą źródlaną. Dominującymi gatunkiem jest: karp, amur, lin, okoń, szczupak, tołpyga, karaś, sum i inne.

Zbiornik porośnięty dookoła ubogą trzciną przybrzeżną. Dno jest czyste z niewielką ilością mułu, bez zaczepów. Wędkowanie dozwolone jest na dwie wędki, w tym żywiec. Spinningowanie w sezonie jest zabronione (dopiero od połowy września). Możliwe jest łowienie w nocy po uprzednim uzgodnieniu.

Na terenie znajdują się liczne stanowiska wędkarskie z ławeczkami lub krzesłami. Do dyspozycji gości są także dwa pomosty i łódka. Istniej możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego. Nad stawem znajduje się duży, kamienny stacjonarny grill oraz huśtawki dla najmłodszych. Do dyspozycji gości jest także parking.

Na terenie łowiska jest także możliwość noclegu (agroturystyka) są do wynajęcia trzy domki usytuowane obok stawu: drewniana chatka oraz dwa campingi holenderskie. Opłata za nocleg:
 
- chatka drewniana (jedno pomieszczenie z aneksem kuchennym, TV, lodówka, garnki i talerze, węzeł sanitarny na zewnątrz (woda i toaleta) - 70 zł/doba (max. 2-3 osoby)
- campingi holenderskie nr 1 lub nr 2 (oba w pełni wyposażone: salon z TV, dwie sypialnie, łazienka, ogrzewanie, lodówka, garnki i talerze) - 120 zł/doba (max. 4-5 osób)

Aktualny cennik dostępny na stronie FB Łowiska
www.facebook.com/LowiskoOkowita

Drukuj